Karty

Tarot – są to karty, które owiewa pewna tajemnica. Tarot stanowi niejako swoiste zwierciadło pytań, które zmuszają nas do myślenia i stanowienia prawd o sobie samym. Stosowane są do ustalania ścieżki naszego rozwoju osobistego. Jest jednym z najbardziej cenionych narzędzi wróżbiarskich, ponieważ nie tylko wskazuje nam, jak będzie wyglądała nasza przyszłość, lecz również pokazuje często, jak możemy wpłynąć na jej kształt. Przepowiednie z kart tarota można traktować jako swoistą mapę po drogach życia. Tarota w pełni odzwierciedlają ogólnie przyjęte stwierdzenia, które wbrew pozorom uzupełniają się nawzajem, choć są pozornie przeciwstawne, mówiące o tym, że każdy jest kowalem swojego losu, a także, że wszystko jest zapisane w gwiazdach

Karty anielskie – karty te podpowiadają, w którym kierunku należy podążać, udzielają nam wskazówek i przepowiedni, wskazują nasz życiowy drogowskaz. Charakteryzują się między innymi tym, że mają pozytywny wydźwięk, są pełne pozytywnej energii. Płynące z nich przepowiednie oraz przesłania dają nam nadzieję, radzą jak rozwiązywać problemy, a rady te są w pełni konstruktywne. Z uwagi na szeroką gamę symboliki kart anielskich, możliwy jest odczyt ich znaczenia w sposób intuicyjny, a przez to indywidualny, dzięki czemu daje to możliwość spojrzenia na daną sytuację w nowy sposób, a przy tym dając nam idealną interpretację. Karty anielskie pozwalają odpowiedzieć nawet na najbardziej przyziemne pytania, niemniej jednak są niezastąpione w rozwoju osobistym i przy podejmowaniu wielu ważnych życiowych decyzji.

Tarot OSHO ZEN – tarot ten pokazuje przyszłość, która stanowi niejako konsekwencje zarówno przeszłości, jak i teraźniejszości. Jest o tyle ważny w życiu człowieka, ponieważ podkreśla jego istotę, ważność, stawia go w centrum wszechświata, pokazuje, jak człowiek może wpłynąć na zmianę siebie i swojego losu. Słowa kluczowe w przypadku tarota OSHO to PRAWDA oraz ŚWIADOMOŚĆ, natomiast są one traktowane tutaj w sposób delikatny, przyjazny, bowiem ten tarot radzi, a nie ocenia. Nie stawia sytuacji w sposób czarno-biały, nie zestawia dobra ze złem, ale skupia się na prawidłowości bądź nieprawidłowości danej sytuacji.